Про конференцію
   Умови участі
   Реєстрація
   Конкурс проектів
   Програма 2021
   Каталог конференції
  Підсумки конференції 2019
  Підсумки конференції 2018
  Підсумки конференції 2017
  Підсумки конференції 2016
  Підсумки конференції 2015
  Підсумки конференції 2014
  Підсумки конференції 2013
  Підсумки конференції 2012
  Підсумки конференції 2011
  Підсумки конференції 2010
  Підсумки конференції 2009

Організатор:

Срібний партнер:

 

Проектні партнери:

Діловий партнер:

 

Партнер конкурсу «Кращий проект СКС 2020 в Україні»

Партнер конкурсу «Кращий проект СВН та СКД 2020 в Україні»

Термоскрінінг-партнер:

Партнери:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



У Києві відбулася галузева конференція «Структуровані кабельні системи, СКД і відеоспостереження – 2021»

Київ. 20 травня 2021 року. У Торгово-промисловій палаті України відбулася 15-та галузева конференція «Структуровані кабельні системи, СКД і відеоспостереження», організована журналом«Мережі та Бізнес». В ході заходу були також нагороджені кращі торгові марки СКС і допоміжних компонентів, а також підведені результати конкурсу кращих українських проектів 2020 року в області СКС, систем контролю доступу та відеоспостереження.

У нинішньому році своєю участю конференцію підтримали понад два десятки профільних компаній, в тому числі Срібний партнер ПАТ «Одескабель», Проектні партнери «Мегатрейд» та Panduit, Діловий партнер Schneider Electric, Термоскрінінг-партнер TVT Digital. У ролі партнера конкурсу «Кращий проект по СВН і СКД в Україні 2020 року» виступила компанія DEPS, а партнером номінації «Кращий проект СКС в Україні 2020 року» стала компанія «Альянс Системні Інновації». Крім того, своїми доповідями і виставковими експозиціями форум підтримали компанії «Юнітоп», ТОВ «Ріттал», Elcore Distribution UA, ITK, DIGITUS, Premium-Line, EnGenius, Infocom, Smart Security, «Ромсат», Insolutions, IQ Trading, «МУК», CMS.

Після привітального вступу організаторів слово взяв Сергій Сидоренков, начальник відділу СКС OK-net компанії «Одескабель», який торкнувся у своїй доповіді важливої теми європейського майбутнього України в контексті побудови «цифрового суспільства». Було відзначено, що кабельні системи, як і раніше, є необхідною складовою при впровадженні нових технологій в усі сфери суспільного життя. Разом з тим, підходи до організації таких систем поки що відрізняються в Україні та Західній Європі, а тому необхідно активізувати зусилля в сфері модернізації кабельних структур і переходу на нові стандарти (і така робота у нас в країні вже активно ведеться, зокрема силами компанії «Одескабель»).

Головний редактор журналу «Мережі та Бізнес», Ігор Кирилов, представив в ході свого виступу короткі результати щорічного дослідження українського ринку СКС. Так, загальний обсяг сегмента 2020 року було оцінено в $7,2 млн, що приблизно на 25% менше, ніж результат 2019-го. Таке значне падіння пов'язане, головним чином, з наслідками COVID-19 і відповідних карантинних обмежень. У той же час було відзначено, що рік від року зростає кількість проектів і портів на базі компонентів кат. 6 і 6А, оптичні системи також все більш активно знаходять застосування, наприклад, при виконанні проектів ЦОД.

Тенденціям ринку СКС була присвячена також доповідь Сергія Сопова, представника компанії Panduit. Експерт зазначив, що скорочення сегмента офісних кабельних систем відбулося практично в усіх країнах. При цьому очікується повільне відновлення ринку в період 22–25 років. Це пов'язано зі змінами умов праці, які, в свою чергу, вимагають трансформації концепції офісів: скорочення персональних робочих місць, автоматизації систем життєдіяльності, модернізації систем відеоконференцій і т.д. Одночасно з цим зростає сегмент СКС для ЦОД — як не дивно, попит на такі рішення в деяких країнах не скорочувався навіть в 2020 році.

Одним з центральних подій конференції стало нагородження кращих українських проектів у сфері СКС, СКД і СВН, реалізованих в 2020 році. Наймасштабнішим проектом СКС 2020 року стала реалізація в КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», яку виконала корпорація «Альтіс-Холдинг». Це ж впровадження перемогло в номінації «Кращий проект СВН для об'єкта критично важливої інфраструктури 2020 року». Приз за «Кращий комплекс проектів СКС на базі концепції відкритого офісу 2020 року» (для компанії Yasno) отримала компанія «ІТ-Інтегратор», вона ж стала володарем номінації «Кращий проект СВН для «безпечного міста» 2020 року» (в місті Кременчук). «Наймасштабніший проект в сфері СКД 2020 року» реалізувала Smart Security для готелю Premier Hotel Odessa. Призи та номінації отримали також компанії Insolutions, Verna, «Літер Інтеграція», «АМ Інтегратор Груп», ДВС-КОМ, ІК «СКС», «ЕС ЕНД ТІ Україна» і ФОП «Чупандін».

Тематичну сесію, присвячену новим можливостям і сервісам на базі монтажного обладнання та рішень світових виробників СКС, відкрив Олег Лучак, начальник відділу продажів кабелів зв'язку «Одескабель», який розповів у своєму виступі про LAN-кабелі, які компанія виробляє ось уже 20 років. Зокрема, зазначалося, що виробник випускає всі популярні типи кабелів (U/UTP, F/UTP, SF/UTP, U/FTP, F/FTP, S/FTP) категорій 5е, 6, 6А, 7, 7А з калібром провідників від AWG26 до AWG22 і парністю від 4 до 64. Є також кабелі для промислового застосування в спеціальних оболонках і рішення для військової сфери з підвищеними вимогами до надійності, міцності, терміну експлуатації, різних навантажень, механічних впливів і пожежної безпеки.

Олександр Сосновський, консультант компанії «Мегатрейд», розповів про серверні шафи турецького виробника Lande, особливо відзначивши компактні моделі для установки на стіні і «кабінетні» версії, виконані так, щоб не вибиватися із загального офісного інтер'єру. Крім того, Олександр згадав про те, що нещодавно на ринок вийшли нові моделі ще одного відомого виробника шаф Conteg, особливістю яких є підвищена здатність навантаження. В кінці виступу доповідач розповів про нові серверні шафи nVent Schroff Varistar CP (висотою 42, 45, 47U), які можна навантажити обладнанням вагою до 1600 кг.

Владислав Рицький, технічний директор Premium-Line Systems, розповів про переваги багатофункціонального кабельного тестера TestPro CV100. Пристрій розроблений для тестування мідних (в т.ч. PoE) і волоконно-оптичних мереж різних типів, а також Wi-Fi.

Сергій Гомонюк, продукт-менеджер ТОВ «Ріттал» представив нову систему шаф VX IT німецького виробника Rittal, які з'явилися на ринку в минулому році. Серія охоплює всі поширені сценарії застосування і включає в себе широкий вибір типорозмірів в діапазоні 15–52U. Монтаж IT-шафи виконується переважно без інструментів, завдяки технології Snap-In. VX IT забезпечує сумісність з наявними системами Rittal RiMatrix та іншими IT-інфраструктурами, які створюються на базі компонентів Rittal. Завдяки покращеній конструкції, рами шафи серії VX IT мають велику жорсткість 19-дюймового вертикального профілю у порівнянні з попередніми моделями, що забезпечує здатність навантаження до 1800 кг. Крім того, для шаф Rittal VX IT доступний також онлайн-конфігуратор, що дозволяє послідовно вибирати компоненти і контролювати їх сумісність.

В рамках тематичної секції, присвяченій рішенням для охорони периметра, доповідь, присвячену радіохвильовим радаром Magos (Ізраїль), представив Олександр Розвадовський, начальник проектного відділу систем безпеки компанії «Ромсат». Пристрої мають мале енергоспоживання (до 5 Вт) і при цьому здатні захищати територію площею до 80 га в будь-яких погодних умовах. Радари інтегруються в VMS і можуть бути суміщені з системами охоронного відеоспостереження. Рішення Magos використовуються для захисту аеропортів, електростанцій, морських портів та інших критично-важливих комплексів, включаючи військові об'єкти.

Продовжив тему СКД Максим Сосєдов, комерційний директор компанії Infocom, який розповів про технологію біометричної ідентифікації по рисунку судин долоні, проілюструвавши свою доповідь прикладами рішень компанії ManuScan. Сканери виробника мають як внутрішнє (для використання всередині будівель), так і зовнішнє виконання, підтримують повну інтеграцію з існуючими системами контролю доступу (через інтерфейси Wiegand\ClkData In, Wiegand\ ClkData Out, CAN, RS-232, RS-485, Relay, GPIO, USB-Host) і можливість двофакторної аутентифікації.

Про професійні комутатори EnGenius для побудови мережі будь-якої складності розповів Станіслав Петров, територіальний менеджер компанії EnGenius Networks в Україні. Зокрема був представлений модельний ряд керованих моделей, що містять до 48 портів GbE (і 4 SFP +), оснащених технологією PoE + (загальний енергетичний бюджет до 740 Вт на пристрій). Є моделі з підтримкою до восьми портів 10 GbE. Було відзначено, що одним з переваг комутаторів EnGenius є підтримка фірмової програмної платформи ezMaster, що забезпечує широкий набір можливостей для віддаленого моніторингу та управління. Також виробник пропонує бездротові рішення, що відповідають вимогам стандарту IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6).

Тему активного мережного обладнання підтримав Олег Василик, консультант по впровадженню компанії Insolutions, який розповів про сучасні підходи до реалізації IP-інфраструктури в системах відеоспостереження. В рамках доповіді були розглянуті, зокрема, маршрутизатори DrayTek Vigor і їх використання при побудові мереж ВКС. Підтримка стандартів ONVIF дозволяє комутаторам DrayTek VigorSwitch розпізнавати підключені пристрої безпеки, в тому числі сумісні IP-камери і мережеві відеореєстратори. У веб-інтерфейсі комутатора передбачений доступ до інструментів організації потокової передачі відео і технічного обслуговування ONVIF-пристроїв, включаючи їх перезапуск, оновлення вбудованого ПЗ, відображення топології системи відеоспостереження і т.д. Передбачена можливість переглядати відеопотік з будь-якої камери, підключеної до комутатора. Другу частину доповіді Олег Василик присвятив мережевому обладнанню тайванської компанії Lantech Communications і проектам, реалізованим на його основі (наприклад, за допомогою рішень Lantech була розгорнута система відеоспостереження в 25 містах Малайзії).

Заключна секція конференції була присвячена аналітиці даних, а також технологіям і проектам у сфері охоронного відеоспостереження. Антон Мєшковой, директор компанії IQ Trading, розповів гостям форуму про Octopus — спеціальну програмну платформу для створення командних і ситуаційних центрів, розроблену в Ізраїлі, що отримала визнання у всьому світі. Система складається з 45 модулів і підтримує сотні сумісних продуктів сторонніх виробників в сфері безпеки. Система Octopus може розгортатися локально або в складі архітектури загальнодержавного масштабу для отримання даних, обробки інцидентів, відео і різних зовнішніх загроз в комплекті з мобільним додатком для двостороннього зв'язку з абонентами. Платформа була успішно протестована і використовується охоронними агентствами, державними і комерційними організаціями, банками та іншими структурами. Зокрема, Octopus може використовуватися в рамках систем Smart City/Safe City, де система проаналізує і порівняє всі дані міських цифрових систем і допоможе в ефективному та економічному управлінні.

Максим Ліщук, CCTV IP Business Developer компанії «Ромсат», присвятив свою доповідь технології глибокого машинного навчання (Deep Learning), реалізованій в «інтелектуальних» камерах Hanwha Techwin серії Wisenet. Зокрема, просунутий механізм ШІ може розпізнавати тип об'єкту і, відповідно, більш точно фільтрувати помилкові тривоги, виділяючи тільки значущі сутності та ігноруючи, наприклад, такі явища як гойдання дерев, морські хвилі, тіні, що рухаються і т.д. «Розумні» камери Wisenet серії P можуть розпізнавати людину (як абстрактний об'єкт) або його обличчя, виявляти транспортні засоби в кадрі і читати їх номерні знаки. Система не тільки виконує захоплення зображення, але також здійснює збір метаданих для певного атрибута, щоб потім можна було використовувати дані для більш ефективного пошуку по відеоархіву.

Андрій Богун, фахівець по рішенням Dell EMC компанії Elcore Distribution UA, представив огляд NAS-системи Dell EMC Isilon, яку можна ефективно використовувати в рамках комплексних систем охоронного відеоспостереження — для побудови надійного і захищеного сховища відеоданих. СЗД підтримує вузли різних типів — all-flash, гібридні або лише на магнітних дисках — що дозволяє організувати багаторівневу систему роботи з даними. Активно використовуються засоби автоматизації, реалізовані механізми захисту даних (реплікація і миттєві знімки, запис за схемою WORM, шифрування і т.д.). Як було відзначено в доповіді, коефіцієнт використання ресурсів сховища для Isilon знаходиться на рівні 80%, при цьому один єдиний адміністратор може керувати СЗД об'ємом до 10 Пбайт.

Комплексний підхід до побудови систем технічного захисту продемонстрував в ході свого виступу Максим Войтенко, архітектор систем безпеки компанії «Юнітоп». Зокрема були представлені нові продукти для СВН німецького виробника Mobotix, мікрокомутатори 10 GbE Microsens (з підтримкою PoE ++), широка серія різних відеосерверів Fibrenetix (сумісні зі стандартом ONVIF), а також програмна платформа управління CathexisVision.

В ході всього часу проведення конференції гості могли ознайомитися з новітніми досягненнями в області СКС, СВН і СКД на стендах компаній-учасників. Тематична виставка, що об'єднала десятки стендів, була розгорнута в окремому залі. Так, на стенді проектного партнера «Мегатрейд» було представлено монтажне обладнання Lande, Conteg, NVent Schroff, а також СКС Panduit (зразок модульного рішення HD Flex) і Simon. Увагу відвідувачів привернула звукоізолююча шафа SOUNDproof від Lande. Вона призначена для невеликих офісів або навіть гуртожитків, де серверне обладнання змушене перебувати поруч з людьми. Разом з ним був представлений невеликий WiFi-бокс – елегантна шафа з тонованими дверима з нової серії продуктів для домашнього офісу від Lande.

«Торговий Дім «Системи Технічної Безпеки» представив автоматизовані рішення для безконтактного термоскрінінга температури тіла людини. На стенді «Юнітоп» можна було побачити в дії такі рішення як VMS Cathexis, нові камери охоронного відеоспостереження Mobotix 7-ї серії, сервери для зберігання та аналітичної обробки відеоданих Fibrenetix, а також керовані мікрокоммутатори Microsens.

Новинкою конференції від Rittal стали шафи VX IT, які підходять для будь-яких поширених сценаріїв застосування (для розміщення мережевого і серверного устаткування). На стенді ІТ-дистриб'ютора Elcore Ukraine можна було ознайомитися з рішеннями Dell EMC і EnGenius, а також ENERGON. Компанія Digitus демонструвала монтажне обладнання, SFP-модулі, та інші рішення. Компанія Infocom представила систему біометричної ідентифікації по рисунку судин всередині долоні ManuScan. Фахівці «Ромсат» демонстрували системи технічної безпеки відомих світових виробників: «інтелектуальні» камери HanwhaTechwin і радіохвильові радари Magos. На стенді компанії Insolutions були представлені мережеві пристрої DrayTek, зокрема новітній маршрутизатор Vigor2962 з WAN-інтерфейсом. Експозиція компанії IQ Trading охоплювала відразу кілька напрямків, включаючи біометричну і многофакторну аутентифікацію (Suprema Facestation F2), термометрический скринінг, рішення для управління комплексами інформаційної безпеки Octopus, розробки для оснащення ЦОД від компанії Legrand і т.д.

Відвідувачі демо-стенду DEPS мали можливість ознайомитися з роботою біометричних терміналів ZKTeco і IP-камер Tyto із вбудованими «інтелектуальними» функціями.

На стенді компанії «МУК» у фахівців компанії можна було отримати професійну консультацію з різних напрямків по обладнанню таких виробників як H3C, Huawei, Legrand (ДБЖ KEOR PDU), а також ознайомитися з оптичними рішеннями СКС. Компанія CMS показала монтажні системи власного виробництва, а також волоконно-оптичні рішення Corning. Тематика монтажного обладнання та СКС-компонентів також була представлена на стенді ТМ ITK.

Срібний партнер конференції, ПАТ «Одескабель» представив на своєму стенді компоненти СКС OK-net для організації кабельних систем, а також рішення для волоконно-оптичних СКС.

Завершилася конференція традиційним нагородженням найбільш активних слухачів і врученням призів від спонсорів — цінні призи в цьому році надали компанії «Ромсат», «Одескабель», DIGITUS, Elcore Distribution UA, Schneider Electric, ТОВ «Ріттал», TVT Digital, Legrand.

 

 

Підсумкова публікація з Конференції
«Структуровані кабельні системи, СКД і відеоспостереження» — через рік ми знову разом

 

Презентації
СКС 2021

Інформаційні партнери:

 

ФОТОСЕСІЯ 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    Главная    О журнале    Архив    Подписка    Рекламный отдел    Контакты    Содержание номера  IT-Странствия   Вакансии   Карта сайта